Spotkanie autorskie z Joanną Olech (01.10.2019)

Każdy może zostać pisarzem! – spotkanie autorskie z Joanną Olech.

Październik rozpoczął się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach spotkaniem autorskim z Joanną Olech. Pisarka i ilustratorka spotkała się licznie przybyłymi małymi czytelnikami, z których część trzymała na kolanach zawczasu przygotowaną do autografu Dynastię Miziołków.

Autorka zadawała podchwytliwe pytania: jaką szkołę musi skończyć pisarz? Czy osoba pisząca książki może popełniać błędy? Opowiedziała dzieciom, że sama została pisarką z przypadku. Jako ilustratorka stanęła przed wyzwaniem w postaci stworzenia komiksu. Jej próby okazały się nieudane, za to kilka kart z pamiętnika jedenastoletniego Miziołka było strzałem w dziesiątkę. Od tego czasu jest pisarką, choć nie została się z rysowaniem, czego dowodem jest stworzenie postaci smoka Pompona.

Pisarka świetnie współpracowała z dziećmi, które doskonale bawiły się w czasie spotkania. Jako czarownica z magicznymi mocami Joanna Olech zgadywała, kim dzieci zostaną w przyszłości: projektantką gier komputerowych, prezesem banku, czy właścicielką kancelarii prawniczej. W każdym przypadku i tak możliwa jest kariera pisarska. Bo pisarzem może zostać każdy.

Pani Olech sprawdzała, czy dzieci zapamiętują przekazywane przez nią informacje zadając wyrywkowe pytania. Każdy, kto prawidłowo odpowiedział otrzymywał jako nagrodę cukierka. Słodycze można było również wygrać biorąc udział w konkursie ze znajomości książki Tarantula, Klops i Herkules (nawet jeśli się jej nie przeczytało), w konkursie na postać najbardziej zbliżoną do Miziołka oraz na najlepiej wymyśloną historię o smoku. Dzieci wyrywały się do odpowiedzi, każdy chciał wyjść na środek sali.

Nie obyło się bez licznych autografów i rozmów w kuluarach.

W spotkaniu więzły udział dzieci ze szkół podstawowych nr 11, 22 i 28.

Numer rachunku bankowego:
BANK SPÓŁDZIELCZY II ODDZIAŁ W KIELCACH