Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie autorskie on-line z uwielbianą przez czytelników autorką książek dla dzieci oraz bestsellerowych powieści obyczajowych dla kobiet – Magdaleną Witkiewicz. Spotkanie było transmitowane na żywo na kanale You Tube 30 lipca 2020 r.

Magdalena Witkiewicz jest autorką powieści dla dzieci i dorosłych. Nazywana jest specjalistką od szczęśliwych zakończeń. W swoich książkach w lekkim stylu porusza trudne tematy, takie jak: samotność, szukanie sensu życia, dokonywanie trudnych wyborów.

W trakcie spotkania Pani Witkiewicz opowiedziała o swojej debiutanckiej powieści Milaczek. Pisarka wyznała, że ta książka jest dla niej bardzo ważna, gdyż zawiera najwięcej elementów autobiograficznych. Autorka odniosła się do stwierdzenia, że jest królową literatury obyczajowej, kobiecej. Pisarka zaznaczyła, że jej książki są również czytane przez mężczyzn, którzy chcą lepiej zrozumieć kobiety. Magdalena Witkiewicz jest ambasadorką polskiej literatury biblioterapeutycznej, jej powieści są polecane na różne problemy. Witkiewicz zaznaczyła, że pisze książki, które mają wywoływać pozytywne emocje, poprawić nastrój. Stara się pokazać, że zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji. Pisarka opowiedziała o tym, jak fascynującym zajęciem jest pisanie książek. Podczas tworzenia kolejnych powieści nie da się nudzić, gdyż za każdym razem opowiadana jest inna historia, towarzyszą temu inne emocje. Autorka wspomniała o popularności pisarskiej. Dużo radości sprawia jej, gdy zaczepiają ją czytelnicy, mówiąc, że lubią jej książki. Magdalena Witkiewicz opowiedziała o tym, w jaki sposób przygotowuje się do napisania powieści, o swoim udziale w międzynarodowym  festiwalu w Hanoi oraz o wyróżnieniach, które otrzymała za swoje książki. Pisarka poruszyła również problem e-piractwa.

Spotkanie autorskie online z Magdaleną Witkiewicz (30.07.2020)

Numer rachunku bankowego:
BANK SPÓŁDZIELCZY II ODDZIAŁ W KIELCACH