Z książką od kołyski

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy, że w związku realizacją przez Bibliotekę zadania pn. „Z książką od kołyski” z programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Partnerstwo dla książki pierwszy etap w/w zadania został zakończony. Wszystkie tzw. pakiety startowe zostały rozdane dzieciom do lat 8, które zapisały się do Biblioteki w dniach 23 sierpnia - 14 września br. Obecnie realizowany jest II etap zadania dla tych, którzy wzięli udział w pierwszym etapie.

Drodzy Rodzice!

mkidnZapraszamy Państwa wraz dziećmi do udziału w projekcie pn. Z KSIĄŻKĄ OD KOŁYSKI, którego celem jest wyrobienie od najmłodszych lat nawyku czytania.

Wierzymy, że zainteresowanie książką zaczyna się od kołyski, znacznie wcześniej niż dziecko zacznie samodzielnie składać litery. Bardzo serdecznie zachęcamy rodziców do czytania dzieciom i wspólnego czytania z dziećmi, do podróży w świat literacki. Jesteśmy przekonani, że rodzinne czytanie będzie wspaniałą okazją do budowania bliskich, trwałych więzi rodzinnych, że będzie kojarzyć się dziecku z radością, nigdy z nudą.

Codzienne czytanie dziecku przez 20 minut sprawi, że wzbogaci ono swój język, rozwinie wyobraźnię, nauczy się logicznego myślenia. Czyniąc to systematycznie, wpłyniecie na jego przyszłość i pomożecie mu osiągnąć sukces w życiu dorosłym. Podarujcie dziecku książkę i wspólnie ją przeczytajcie.

Życząc radosnego czytania serdecznie zapraszamy do korzystania z naszej Biblioteki.

Biblioteka w terminie od 1 lipca do 31 grudnia 2018 r. w ramach programu Partnerstwo dla książki realizuje projekt pn. Z KSIĄŻKĄ OD KOŁYSKI adresowany do dzieci w wieku do 8 lat oraz ich rodziców (opiekunów prawnych).

Zasady uczestniczenia w projekcie:

1. Rodzice powinni zadeklarować uczestnictwo w projekcie i zapisać swoje dziecko (dzieci) w naszej Bibliotece (ul. ks. P. Ściegiennego 13).
  2. Każde dziecko w dniu zapisania się do Biblioteki otrzyma tzw. pakiet startowy zachęcający do czytania i kolejnych odwiedzin Biblioteki, zawierający m.in. książki dla dziecka i rodziców.
  3. Uczestnicy projektu deklarują, że co najmniej 5 razy odwiedzą Bibliotekę i wypożyczą książki dla dzieci.
  4. Podczas każdej wizyty otrzymują w Mediatece Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej potwierdzenie wypożyczenia kolejnych książek.
  5. Dla wszystkich dzieci, które przynajmniej 5 razy odwiedzą Bibliotekę i wypożyczą książki przygotowaliśmy nagrody.

Serdecznie zapraszamy.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Komunikat WKU w Kielcach dotyczący służby przygotowawczej w korpusie szeregowych