Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do stron internetowych:
www.wbp.kielce.pl
Status strony pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
konwent.wbp.kielce.pl
Status strony pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Treści niedostępne
- Obrazy nie posiadają tekstu alternatywnego.
- Filmy zamieszczone na stronie nie posiadają audio transkrypcji ani deskrypcji.
fmb15.wbp.kielce.pl
Status strony pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
swietokrzyskanagrodaliteracka.pl
Status strony pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot przy wykorzystaniu narzędzia WAVE Web Accessibility Evaluation Tool.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością prosimy o kontakt z Maciej Gubała pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu +48 41 361-53-51 w. 229. Tą sama droga można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnych.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów. Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail)
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 14 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę. Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę możesz złożyć listownie lub e-mailem na adres:
- adres: ul. Księdza Piotra Ściegiennego 13, 25-033 Kielce
- e-meil: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Dostępność architektoniczna
Siedziba Biblioteki (Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach, ul. ks. P. Ściegiennego 13, 25-033 Kielce) jest obiektem bez barier urbanistycznych i architektonicznych, wyposażona w podjazdy, barierki i windę.
Do budynku prowadzą dwa wejścia: od ul. ks. P. Ściegiennego (wejście główne) i od ul. Zgoda (od strony parkingu). Do wejścia głównego prowadzą schody a w jego sąsiedztwie (od strony hansegrandu) wyznaczony jest ciąg komunikacyjny dla osób niepełnosprawnych, prowadzący do windy. Od strony parkingu znajduje się również podjazd dla wózków. W holu wejścia głównego znajduje się Punkt rejestracji czytelników i informacji o ofercie Biblioteki.
Dla osób na wózkach dostępne są ciągi komunikacyjne i pomieszczenia na wszystkich poziomach budynku Biblioteki.
Na pierwszym i drugim piętrze wydzielono specjalnie wyposażone i przystosowane do użytkowania przez osoby niepełnosprawne pomieszczenia sanitarne, zlokalizowane na wprost klatki schodowej.
Wydzielono miejsce parkingowe dla pojazdów użytkowanych przez osoby niepełnosprawne z bezpośrednim dostępem do ciągów komunikacyjnych zewnętrznych zaprojektowanych i wykonanych bez barier architektonicznych tj. schodów, progów, krawężników.
Na parterze budynku zorganizowano dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich stanowisko komputerowe z dostępem do baz bibliotecznych.
Wszystkie korytarze i przejścia umożliwiają poruszanie się osobom na wózkach.
Do budynku Biblioteki i wszystkich jego pomieszczeń przeznaczonych dla odwiedzających można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
Nie posiadamy pętli indukcyjnej.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.