- Szczegóły
Z radością dołączamy do XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek! W dniach 7-15 maja zapraszamy do naszej Biblioteki na wyjątkowe wydarzenia promujące książkę, historię i kulturę. Czeka na Was wiele inspirujących spotkań i atrakcji - dla każdego miłośnika słowa pisanego!
7 maja - Spotkania z historią - Warsztaty: Era Gutenberga. Wspólnie z firmą Kalander zapraszamy na wyjątkowe warsztaty drukarskie! Zobaczycie prasę drukarską wzorowaną na tej Gutenberga, nauczycie się składać czcionkę jak prawdziwi zecerzy, przygotujecie formę do druku i własnoręcznie wykonacie odbitkę. Dodatkowo poznacie dawną technikę ilustracji książkowej i otrzymacie certyfikat drukarza!
8 maja, godz. 16:00 - Sesja tematyczna: „Wojenna codzienność. Co Polacy robili, żeby żyć” Spotkanie poświęcone codziennemu życiu Polaków w czasie wojny – o radzeniu sobie w trudnej rzeczywistości, strategiach przetrwania i sile wspólnoty.
13 maja, godz. 17:00 - Spotkanie autorskie z Michałem Koterskim Aktor, satyryk, autor książki „To już moje ostatnie życie” opowie o walce z uzależnieniem, o sztuce, autentyczności i sile przemiany. Na uczestników czeka niespodzianka – losowanie książki z autografem!
15 maja, godz. 17:30 - Kopia Konstytucji 3 Maja i starodruki z czasów Sejmu Wielkiego. Po raz pierwszy w Kielcach zaprezentujemy wierną kopię Konstytucji 3 Maja z 1791 r. oraz oryginalne starodruki z epoki stanisławowskiej. W klimat epoki wprowadzi nas Katarzyna Wodarska-Ogidel historyk teatru, kurator kolekcji kostiumów w Muzeum Teatralnym w Warszawie podczas opowieści o realiach Sejmu Czteroletniego.
Rezerwujcie terminy i bądźcie z nami! Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.
- Szczegóły
29 kwietnia w zajęciach Majowe święta z cyklu Spotkanie z bajką uczestniczyła grupa z Przedszkola Niepublicznego Lisek Wiatalisek. Dzieci wysłuchały wiersza Polska flaga (Bliżej Przedszkola, kwiecień 2015) i opowiedziały, jakie święta czekają nas w najbliższym tygodniu. Aby uczcić Dzień Flagi przygotowały własne flagi z bibuły i słomek. Nauczyły się piosenki Symbole Polski (sł. i muz. Monika Majewska), a także wysłuchały historii Orzeł Biały Katarzyny Wójcik-Bożętki (Bliżej Przedszkola, listopad 2020) i przypomniały sobie tekst Katechizmu polskiego dziecka Władysława Bełzy. Dzieci zagrały również w grę edukacyjną Polak Mały (wydawnictwa Instytutu Pamięci Narodowej). Na zakończenie poznały sąsiadów polski, kolorując mapę, oraz poznały fragment wiersza Wandy Chotomskiej Dzień dobry, Biały Ptaku!.
- Szczegóły
28 kwietnia w zajęciach Majowe święta z cyklu Spotkanie z bajką uczestniczyła grupa z Niepublicznego Przedszkola „U Dominikanek” w Kielcach. Dzieci wysłuchały wiersza „Polska flaga” (Bliżej Przedszkola, kwiecień 2015), oraz wykonały własne flagi z bibuły i słomek. Następnie nauczyły się piosenki „Symbole Polski” (sł. i muz. Monika Majewska). Ułożyły puzzle ilustrujące opowieść o Lechu, Czechu i Rusie, zagrały w grę edukacyjną Polak Mały (wydawnictwa Instytutu Pamięci Narodowej). Na zakończenie pokolorowały mapę Polski i dowiedziały się o jej sąsiadach, a także odwiedziły Medi@tekę.
- Szczegóły
W sobotę, 26 kwietnia, w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. W. Gombrowicza odbyło się spotkanie Klubu Gier Planszowych. Miłośnicy planszówek mogli zagrać zarówno w tytuły dostępne w bogatych zbiorach Biblioteki, jak i we własne gry. Dziękujemy za wspólną zabawę i już teraz zapraszamy na kolejne spotkanie 17 maja! Nie może Was zabraknąć!
- Szczegóły
Mamy to! 25 kwietnia odbyło się spotkanie organizacyjne Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży szkół średnich. Czy to oznacza, że nie może się już zapisać do Klubu? Absolutnie nie! Chętnych zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się 23 maja o godzinie 16:00. Nie zwlekaj, przybywaj! Zapisy przyjmujemy w Czytelni Ogólnej osobiście lub pod nr tel. 41 3615351 wew. 160.
- Szczegóły
25 kwietnia odwiedzili nas drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Kielcach.
Na warsztatach dzieci podróżowały Dashem po mapie Polski, sprawdzając przy okazji wiedzę na temat odwiedzanych miejsc.
Uczniowie doskonalili takie umiejętności, jak praca z mapą, szacowanie, porównywanie i wnioskowanie.
Ponadto programowanie w aplikacji Blockly umożliwiło ćwiczenia orientacji przestrzennej.
Strona 1 z 3
- start
- Poprzedni artykuł
- 1
- 2
- 3
- Następny artykuł
- koniec