21 sierpnia w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem panie rozmawiały o dwóch wyjątkowych pozycjach:
-
„Ktoś tu jest” I. J. Pażdzierz – autorstwa naszej klubowej koleżanki,
-
„Spadek” Vigdis Hjorth.
Najwięcej emocji wzbudziła powieść „Ktoś tu jest”. Choć początkowo zapowiadała się jak kryminał, szybko okazało się, że to niezwykle wciągająca, pełna uroku historia. Lektura przeniosła nas nad morze, pozwalając poczuć klimat wakacyjnego odpoczynku. Książka dostarczyła nam wiele radości i prawdziwego relaksu – z czystym sercem polecamy ją wszystkim czytelnikom!
Podczas spotkania rozpoczęłyśmy także przygotowania do Narodowego Czytania, które odbędzie się już 5 września 2025 roku. To ważne wydarzenie w naszym kalendarzu, dlatego z dużym zaangażowaniem planujemy wspólne działania.
Nie zabrakło również wyjątkowych chwil – wręczona została kolejna nagroda od Instytutu Książki za recenzję. Tym razem wyróżnienie otrzymała pani Małgorzata Śmigielska za recenzję książki „Pani Stefa” Magdaleny Kicińskiej. To już druga nagroda dla pani Małgorzaty i jednocześnie szóste wyróżnienie dla naszego Klubu! Serdecznie gratulujemy i jesteśmy ogromnie dumni z sukcesów naszych Klubowiczek.