Witamy na stronie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Witolda Gombrowicza w Kielcach.

Zapraszamy do korzystania ze zbiorów.

Kontakt z Wypożyczalnią:

wtorek, środa, sobota: 8:30-15:00; czwartek, piątek: 11:30-19:00

zajawka_pan_poeta
Na zdjęciu dzieci w czasie zajęć.

3 czerwca naszą bibliotekę odwiedził Pan Poeta - autor książek dla dzieci. Pan Poeta zaprezentował swoje najpopularniejsze utwory: "Kura, co tyła na diecie", "Kaczka, co przebrała miarkę" oraz "Paw, co ogon miał z przyjaźni".  Nasz gość opowiedział dzieciom o przygodach swoich postaci. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, co robiła Kura i dlaczego przytyła, dlaczego Paw miał ogon z przyjaźni oraz kto pomógł mu w potrzebie, a także poznały Kaczkę, która uwielbiała przebierać się w rozmaite piórka i stroić. Wielkim zaskoczeniem i radością dla uczestników była możliwość przebrania się i przeniesienia choć na chwilę w świat fantazji.

W prowadzeniu spotkania pomagały autorowi ogromne pacynki przedstawiające bohaterów jego wierszy. Dzieci miały okazję wziąć aktywny udział w zabawach przygotowanych przez Pana Poetę - karmiły kurę, bawiły się w falującym morzu pełnym kolorowych balonów, obserwowały spadające z nieba komety.

Utwory Pana Poety nie tylko rozbawiły słuchaczy, ale również przekazały im kilka mądrych życiowych prawd. Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w zabawach, a spotkanie z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

GODZINY OTWARCIA

(od 1 lipca