Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. W. Gombrowicza w Kielcach w ramach programu „Partnerstwo dla książki” otrzymała dofinansowanie na realizację zadania „To czego nie było… w bibliotece” – szkolenia dla bibliotekarzy.

W ramach zadania odbędzie się 6 szkoleń dla bibliotekarzy województwa świętokrzyskiego, których celem jest podniesienie kompetencji pracowników bibliotek w zakresie wykorzystania nowych technologii w pracy z użytkownikami oraz pozyskiwaniu nowych użytkowników. Uczestnicy poznają narzędzia online, które ułatwią im pracę w bibliotece, poprawią komunikację z użytkownikami, m.in. aplikacje do tworzenia quizów, gier online, scenariusze i materiały zajęć online. Będą także testowali aplikacje przydatne w pracy zdalnej, pracy z grupą czytelników (w różnym wieku) oraz tworzeniu materiałów graficznych i interaktywnych. Poznają także zasady motywacji 3. oraz skuteczne metody planowania swojej kariery co zagwarantuje im lepsze funkcjonowanie w środowisku pracy. Szkolenia realizowane będą w formie online.

SzkolenieTermin
Groza nie musi być taka straszna – jak przyciągnąć młodzież do biblioteki za pomocą straszydeł starych i nowych?2 i 9 września
Projektowe klocki – metoda projektowa i pozyskiwanie funduszy na działania w bibliotece10 i 11 września
Jak odkryć "wewnętrzny ogień" do pracy i życia z pasją? Motywacja 3.01 października
Od serialu do książki. Od książki do serialu. Przyciąganie młodzieży do biblioteki za pomocą najnowszych produkcji Netflixa i HBO.7 i 8 października
Internetowe narzędzia przydatne w pracy bibliotekarza (narzędzia przydatne do: organizacji pracy, tworzenia materiałów graficznych i filmowych, pracy z seniorami, pracy z młodzieżą)28, 29, 30 października
RE-MIks w bibliotece! Jak wykorzystać nowe technologie w pracy z czytelnikami18 i 19 listopada

Dodatkowych informacji o szkoleniach udziela Dział Metodyki, Szkoleń i Analiz: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 41 361 53 51 wew. 207 (Lidia Zielińska).

logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa NarodowegoDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.