Witamy na stronie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Witolda Gombrowicza w Kielcach.

Zapraszamy do korzystania ze zbiorów.

Kontakt z Wypożyczalnią:

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 9:00-19:00; środa, sobota: 9:00-15:00

Na zdjęciu Piotr Pustelnik.
Już 13 października 2022 roku o godzinie 17:00 Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach zaprasza na spotkanie z Piotrem Pustelnikiem, które odbędzie się w siedzibie Biblioteki, ulica księdza Piotra Ściegiennego 13, Kielce.
zdjęcie bibliusia

Zapraszamy przedszkola na wirtualne spotkanie na platformie ZOOM.

Chcecie wiedzieć kim jest Bibliuś i jak trafił do naszej bibliotek?

Czy macie ochotę zanurzyć się w świat niezwykłych opowieści?

Jeśli tak to czekamy na Wasze zgłoszenia!

Najbliższe spotkanie już 17 października o godzinie 9:00!

Liczba miejsc ograniczona.

Zapisy pod numerami telefonów Mediateki: 41 340-03-38 lub e-mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Na zdjęciu roboty wykorzystywane w czasie zajęć.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach zaprasza na zajęcia wprowadzające dzieci w świat kodowania.

W programie warsztatów: programowanie sympatycznych robotów Dash i Dot za pomocą dedykowanych im aplikacji, zabawy z kolorowymi kubeczkami rozwijające logiczne myślenie oraz kodowanie na macie edukacyjnej.

Zajęcia skierowane są do przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych (klasy 0-5). Czas trwania: ok 1,5 godz. Liczba miejsc ograniczona.

Kontakt: Czytelnia Ogólna, tel. +48 41 361-53-51 w 160, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mediateka zaprasza we wrześniu na nowe, inspirujące i twórcze zajęcia dla dzieci!

Mediateka zaprasza na nowe, inspirujące i twórcze zajęcia dla dzieci!

Z początkiem roku szkolnego rozpoczynamy cykliczne spotkania dla dzieci w różnym wieku:

• Smyk w krainie książek
  • Klasyka dla smyka
  • Moja wyobraźnia nie zna granic
  • Jestem wyjątkowy
  • Kłębek uczuć

A to jeszcze nie wszystko!

Zajrzyj tutaj: LINK i zobacz, co jeszcze przygotowaliśmy.

Dbaj o książkowy rozwój dziecka, przyjdź do Mediateki i odbierz książke w prezencie

„Mała książka – wielki człowiek” to projekt realizowany od 2018 r. przez Instytut Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo we współpracy bibliotekami publicznymi. Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach od początku jego trwania jest beneficjentem tego projektu.

Gorąco zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku od 3 do 6 lat.

Każde dziecko, które już jest / lub zechce zostać naszym czytelnikiem otrzyma wspaniałą Wyprawkę Czytelniczą, czyli:

• Książkę „Pierwsze czytanki dla…” – zestaw utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych, takich jak Joanna Papuzińska, Wanda Chotomska, Czesław Janczarski, Liliana Bardijewska, Zofia Stanecka, Anna Onichimowska, Małgorzata Strzałkowska, Adam Bahdaj, Michał Rusinek i wielu innych;
  • Broszurkę dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” – praktyczny poradnik o korzyściach wypływających z codziennego czytania dziecku i odwiedzania z  nim biblioteki;
  • Kartę Małego Czytelnika – pięknie zaprojektowaną kartę biblioteczną do zbierania naklejek za wypożyczone książki.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z naszego bogatego księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania oraz niespodzianką.

Do zobaczenia!

Uwaga! Liczba wyprawek jest ograniczona.

Zosia
Basia

Oto Zosia - nasza nowa czytelniczka, jedna z pierwszych beneficjentek nowej edycji programu "Mała Książka Wielki Człowiek" Witamy! Jeżeli chcecie dołączyć do naszego grona czytelników zapraszamy do Mediateki (program adresowany do czytelników w wieku od 3 do 6 lat)

Poznajcie Basię, która otrzymała dyplom w ogólnopolskiej kampanii „Mała Książka Wielki Człowiek”. Serdecznie gratulujemy!

Zdjęcie budynku biblioteki.

Szanowni Państwo! Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. W. Gombrowicza od 20 sierpnia 2019 r. pracuje w nowym bibliotecznym systemie informatycznym ALMA.

Biblioteka w 2018 r. wygrała rywalizację konkursową o włączenie do projektu OMNIS realizowanego przez Bibliotekę Narodową. W efekcie tego znalazła się w gronie czterech bibliotek (z Biblioteką Narodową, Biblioteką Jagiellońską i Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Lublinie), które uczestniczą w implementacji najnowszego produktu firmy „Ex Libris” tj. zintegrowanego systemu bibliotecznego ALMA, który pozyskała w ramach porozumienia podpisanego z Biblioteką Narodową.

GODZINY OTWARCIA