Z okazji przypadającymi na 2019 r. rocznicami: 115. Rocznicą urodzin i 50. Rocznicą śmierci Witolda Gombrowicza, patrona naszej biblioteki, zorganizowaiśmy w ramach Nocy Bibliotek:

1. Międzypokoleniowe spotkanie pt. „Śladami Witolda Gombrowicza” dla seniorów-uczestników Biblioteki Dojrzałego Człowieka, członków Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy WBP oraz uczniów kieleckich szkół i studentów. W programie znalazła się m. in. prezentacja multimedialna „Wokół biografii W. Gombrowicza” - szkic drogi życiowej i literackiej W. Gombrowicza; przygotowanie i rysowanie mapy od Małoszyc do Vence: Gombrowicz jako dziecko, przyjaciel, człowiek i pisarz.
  2. Ekspozycję książek oraz publikacji W. Gombrowicza oraz ze zbiorów Biblioteki.
  3. Koncert w wykonaniu uczniów z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach - w ramach obchodów Roku Stanisława Moniuszki
  4. Zwiedzanie Biblioteki - oprowadzenie oraz przedstawienie oferty bibliotecznej.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział.