W dniach 19 i 26 września  w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach w godzinach 11:00 - 15:00 odbyły się warsztaty Proza dla początkujących poprowadzone przez Małgorzata Wardę. Jak sprawić, żeby bohater nie był papierowy? Dlaczego w tekście musi byś konflikt? Jak powinna przebiegać fabuła, żeby powstała bestsellerowa historia? Odpowiedzi na te i inne pytania otrzymali uczestnicy warsztatów.

Małgorzata Warda, znana i lubiana powieściopisarka, autorka świetnej książki dla młodzieży 5 sekund do Io, za którą otrzymała prestiżową nagrodę IBBY oraz międzynarodowe wyróżnienie White Ravens 2016. W 2019 roku ukazała się jej powieść dla młodszej grupy wiekowej (8-13 lat) Sylwia i planeta trzech słońc, która zbiera pozytywne recenzje. Autorka ma doświadczenie w prowadzeniu warsztatów pisarskich on-line dzięki zajęciom prowadzonym w Maszynie do pisania, szkole twórczego pisania.

Koordynacją warsztatów zajmował się Dział Metodyki, Szkoleń i Analiz WBP. Tel. 41 340 03 08 lub 41 361 53 51 wew. 206-208, 210. Zorganizowane zostały w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki, który jest dofinansowany ze środków Instytutu Książki.