Witamy na stronie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Witolda Gombrowicza w Kielcach.

Zapraszamy do korzystania ze zbiorów.

Kontakt z Wypożyczalnią:

wtorek, środa, sobota: 8:30-15:00; czwartek, piątek: 11:30-19:00

plakat wakacje w mediatece

Dzieci!

Przyroda jest fantastyczna, zmienia się codziennie, zaskakuje nas i zachwyca. Jeśli tylko będziecie wiedzieć na co patrzeć, na co zwracać uwagę, odkryje przed Wami niejedną tajemnicę. Zapraszamy wszystkie dzieci na niezapomniane wakacyjne spotkania z przyrodą. We wtorki i środy w godzinach od 10.00 do 11.00 przeżyjemy cudowną podróż, w trakcie której wspólnie z Wami odkryjemy magię świata zwierząt. A to wszystko będzie możliwe dzięki wspaniałym lekturom.

Bilet nad morze „Kto mieszka pod wodą?”

Witajcie! Przenieście się do podwodnego świata, zamieszkałego przez morskie zwierzęta, aby dowiedzieć się, jak żyją.

Bilet w góry „Kogo spotkamy na szlaku?”

Witajcie! Włóżcie wygodne buty, spakujcie do plecaka bidon i kanapkę i chodźcie razem z nami podziwiać świat górskiej przyrody i mieszkających tam zwierząt.

Bilet nad jezioro „Jakie zwierzęta napotkasz nad jeziorem/rzeką?”

Witajcie! Przyjrzyjcie się temu rajskiemu zakątkowi, a może zobaczycie jedne z najwspanialszych przemian, jakie zachodzą w świecie natury.

Bilet do lasu „Co kryje las?”

Witajcie! Odkryjcie tajemnice lasu, a przekonacie się kogo można tam spotkać.

Bilet na łąkę „Cóż to za poruszenie na łące?”

Witajcie! Wybierzecie się w fascynującą podróż do świata mieszkańców łąki. Jest tam wiele do obejrzenia i poznania.

GODZINY OTWARCIA

(od 1 lipca