Katarzyna Zdanowicz, dziennikarka i prezenterka, promowała w bibliotekach województwa świętokrzyskiego swoją książkę: "Zawsze mówi, że wróci". Odwiedziła biblioteki w Skarżysku-Kamiennej i Starachowicach.

Katarzyna Zdanowicz w Skarżysku-Kamiennej

Skarzysko1
Skarzysko2

25 maja w Filii nr 1 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skarżysku-Kamiennej odbyło się spotkanie autorskie z p. Katarzyną Zdanowicz. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki - wzięli w nim udział członkowie DKK, młodzież z I i II Liceum Ogólnokształcącego oraz czytelnicy biblioteki, w sumie blisko 100 osób.

Katarzyna Zdanowicz - znana dziennikarka i prezenterka telewizyjna, obecnie związana ze stacją Polsat, jest również autorką książki "Zawsze mówi, że wróci". Jest to historia dziewięciu kobiet - żon i partnerek himalaistów. Opowiada o codzienności, czekaniu, lękach, o godzeniu się z niebezpieczną pasją drugiej połówki. Pani Katarzyna opowiadała o kulisach powstania książki, o przygotowaniu materiałów, o trudnych i emocjonujących rozmowach z partnerkami himalaistów. Wspomniała również o swoich literackich planach na przyszłość.

Dużo czasu p. Katarzyna poświęciła na rozmowy o pracy dziennikarskiej, telewizji i współczesnych mediach, wspominając również swój podcast "Zdanowicz pomiędzy wersami". Spotkanie było bardzo udane, przebiegło w miłej atmosferze, uczestnicy zadawali wiele pytań, na które p. Katarzyna udzielała wyczerpujących odpowiedzi.

Po spotkaniu wiele osób zakupiło książkę autorki i otrzymało autograf, zaś pani Katarzyna umieściła swój wpis w kronice biblioteki.

Katarzyna Zdanowicz w Starachowicach
Starachowice1
Starachowice2
Starachowice3
Starachowice4
Starachowice5
Starachowice6

25 maja 2022 r. o godz.17 w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starachowicach, w ramach spotkań Dyskusyjnych Klubów Książki odbyło sie spotkanie z Katarzyną Zdanowicz, dziennikarką, pisarką i autorką książki  "Zawsze mówi, że wróci" . Obecna dziennikarka Telewizji "Polsat" opowiadała, między innymi, jak powstawała jej książka, jak wiele spotkań musiała odbyć, aby uzyskać informacje od kobiet, które mieszkały z czołowymi polskimi himalaistami. Określenie, że żyły one wtedy "w cieniu wielkiej góry "wcale nie jest przesadą, bowiem to właśnie wspinaczka ,wyprawy w najbardziej niebezpieczne rejony Himalajów stanowiły centrum życia i największą pasję partnerów. Niektóre z bohaterek utworu  straciły swych towarzyszy życia , inne żyją z nimi do dziś, a temat trudnej miłości jest im wyjątkowo bliski. Czy da się zaakceptować  pasję drugiej połówki, a zrezygnować  z własnej w  imię wyrzeczeń związanych z prowadzenia domu, wychowywaniem  dzieci? Jak się okazuje - można, bo każda z tych kobiet jest mocno związana ze sportem i może dlatego rozumie pragnienia swego  mężczyzny. Spotkanie przebiegło w niezwykle  przyjemnej atmosferze, niektórzy z uczestników zadawali pytania bardzo sympatycznej pani Katarzynie, na zakończenie  zaś autorka podpisywała swoją książkę oraz pozowała do zdjęć. Spotkanie prowadziły moderatorki  DKK: Magdalena Mroczek i Aldona Bałtowska-Jagieła.