17 kwietnia Gminna Biblioteka Publiczna w Kijach i Biblioteka Publiczna w Samsonowie

renata piatkowska samsonow

O przysłowiach, przesądach i zwyczajach na spotkaniu z Renatą Piątkowską.

Renata Piątkowska, znana autorka ponad 50 książek dla dzieci i młodzieży gościła  w naszej Bibliotece na spotkaniu zorganizowanym przy współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Kielcach w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki. Wśród publiczności znaleźli się członkowie naszego Klubu z Tumlina wraz z paniami moderatorkami, a także uczniowie klas czwartych z Tumlina i Samsonowa. Zgodnie z tematem  przewodnim „Gdyby jajko mogło mówić, czyli przysłowia, przesądy, zwyczaje” autorka ciekawie opowiadała o zanikających i kultywowanych zwyczajach. Dzięki nim nasza codzienność nie jest taka monotonna – przekonywała pani Renata – ale najpierw trzeba te zwyczaje  poznać. Towarzysząca pisarce Malwina Kożurno z humorem, zacięciem aktorskim i piękną dykcją przeczytała fragment opowiadania zatytułowany „Prima aprilis’”. Dzięki talentom pisarskim i recytatorskim naszych gości spędziliśmy czas z uśmiechem na twarzach.

renata piatkowska kije